środa, 22 marca 2017

Tasiemiec na odchudzanie? Czy te tabletki działają?


Tabletki z tasiemcem są ostatnio bardzo powszechne, a nawet łatwo dostępne. Można je kupić w Internecie, a sprzedawcy zapewniają, że efekty odchudzające są "spektakularne" Również pozbycie się pasożyta ponoć nie sprawia problemu. Nic, tylko jeść larwy tasiemca...

Czy tasiemiec działa na odchudzanie?

Oczywiście, że działa, a nawet potrafi odchudzić na śmierć. Skuteczność odchudzającego działania obecności tasiemca w organizmie jest spowodowana faktem, że pasożyt zje to, co człowiek włoży do ust. Jednak pasożyt jest dosyć wybredny i nie pochłonie nadmiaru kalorii z pożywienia, nie wybiera z treści jelitowej tłuszczu czy cukru. Woli te składniki, które są mu niezbędne do rozwoju. Tasiemiec zjada przykładowo hemoglobinę, czy żelazo. Potem produkuje swoje odchody i zatruwa organizm. Nie ma znaczenia czy jest uzbrojony czy nie. Nawet nie musi żyć na terenie jelita, może skręcić do dróg żółciowych i wówczas jest trudny do usunięcia.Dlaczego tabletki z larwami tasiemca są szkodliwe?

Tabletki z larwami są szkodliwe po ich zażyciu. Kiedy połkniesz taką pigułkę, główka larwy przyczepi się do ściany jelita i zacznie rosnąć, osiągając nawet kilka metrów długości. Żywi się wszystkim tym, co zjada żywiciel, pochłaniając potrzebne składniki odżywcze i wyniszczając powoli organizm.Obecność tasiemca w organizmie wywołuję chorobę bąblowicę i wągrzycę. Postępuje powoli, a objawy ze strony wątroby lub innych zajętych przez bąblowce narządów mogą wystąpić po okresie trwającym nawet 15 lat. Nawet lekarze mylą bąblowicę z nowotworem i dopiero badanie radiologiczne pokazuje prawdziwego winowajcę czyli tasiemca bąblowca. Tasiemiec tworzy torbiele, które należy usunąć operacyjnie, jednak wyleczenie choroby często jest procesem długotrwałym, gdyż pasożyt może ukryć się gdzieś w organizmie.

Usunięty tasiemiec


Gdzie kupić tabletki z tasiemcem?

Niestety tabletki z pasożytem są dostępne na portalach z ogłoszeniami. Tabletki kosztują około 1800 zł za 30 tabletek, ale w serwisach aukcyjnych można kupować je również pojedynczo. Konkurencja na rynku jest duża więc "dystrybutorzy" obniżają ceny nawet o połowę, Ten nowy trend w odchudzaniu jest bardzo niebezpieczny, a niepozorny, nie dający znaków tasiemiec, powoli, ale skutecznie robi spore spustoszenie w  organizmie. 

Tasiemiec niebezpieczny bez zażywania tabletek

Podstawowym i najbardziej znanym sposobem zakażenia tasiemcem jest spożywanie surowego mięsa, które nie zostało przebadane weterynaryjnie. Przykładowo tasiemcem można się zarazić zajadając tatara, krwisty stek, niedopieczone mięso, czy borówki i maliny na których znalazły się larwy pasożyta. Głównym objawem bąblowicy jednojamowej jest ból i powiększenie zarażanego organu, będące efektem ucisku wywołanego przez torbiel.

Tasiemiec bąblowcowy jest jednym z wielu gatunków tasiemca, którym może zarazić się człowiek i jest on  szczególnie niebezpieczny. Farmakoterapia nie zawsze okazuje się skuteczna, a bąblowica wielojamowa, zwana również alweokokozą, jest chorobą śmiertelną. Wywołujący ją tasiemiec Echinococcus multilocularis uważany jest za jednego z najgroźniejszych ludzkich pasożytów.Gdy larwa dostanie się do organizmu, przekształca się w torbiel (bąbel w przypadku bąblowicy jednojamowej) lub doprowadza do zmiany przypominającej guza nowotworowego (bąblowica wielojamowa). Tasiemiec rośnie wolno, bo około centymetra na rok, więc pierwsze symptomy zakażenia mogą pojawić się dopiero po kilku, a nawet kilkunastu latach. Często bąblowica wykrywana jest zupełnie przypadkowo podczas badania USG.

Prawdopodobnie prawdziwe opakowanie tabletek z tasiemcem.


Jak wykryć tasiemca?

Torbiele tasiemca rozpoznaje się zazwyczaj w badaniu RTG albo USG, tomografii komputerowej lub MRI. Bąblowicę wykrywa się także przy badaniach serologicznych krwi lub badań molekularnych (po pobraniu tkanki wątroby). Inwazja pasożyta uruchamia w organizmie człowieka mechanizm obronny. Bowiem pasożyt wytwarza antygeny, które są rozpoznawane przez gospodarza, jako obce substancje. Antygenów i przeciwciał właśnie poszukuje się w badaniach krwi, wykorzystując do tego metody immunoserologiczne. Z kolei jaja tasiemca wykrywa się dosyć rzadko, bo w 50% przypadków, a na ich podstawie nie można stwierdzić, czy chory jest zarażony tasiemcem uzbrojonym czy nieuzbrojonym. Niestety we wczesnym okresie choroby  jaja tasiemca nie są w kale wykrywane. Wówczas wykrywa się wspomniane antygeny tasiemca (koproantygeny). Również dużą skutecznością charakteryzuje się badanie wymazu z odbytu.

O popularności tabletek z tasiemcami

Pierwsze głośne sygnały z mediów pojawiły się w 2015 roku i wywołały dyskusję na temat legalności takich substancji. Oczywiście jest to nielegalny proceder, bo dopuszczenie do obrotu substancji szkodliwych jest zabronione. Dlatego większość tabletek z tasiemcem, to fałszywki, które powstają w Chinach, Indiach i na Bliskim Wschodzie i nie zawierają one żadnej substancji czynnej.
Bez wątpienia wzrost zainteresowania nielegalnymi tabletkami spowodowany jest modą na szczupłą sylwetkę, a w tym promowaniem przez media nierealnego wyglądu, który ciężko osiągnąć osobom po trzydziestce, które oprócz odchudzania muszą jeszcze normalnie funkcjonować.
Osoby, które poniosły porażkę w walce z nadwagą, w końcu, sięgają po to, co szkodliwe i co gorsze, mają tego świadomość. Marzenie o zgrabnym ciele jest tak silne, że nie odstrasza ich widmo grasującego pasożyta w ich organizmie. Ponadto, sprzedawcy tabletek z tasiemcami gwarantują, że dołączona odtrutka zabije tasiemca w dowolnym czasie. A w rzeczywistości nawet silne leki nie potrafią poradzić sobie z tasiemcem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz