środa, 29 marca 2017

Pokrzywa indyjska (forskolin) na odchudzanie. Opinie

forskolin - pokrzywa indyjska


Ostatniego czasu sporo słyszy się o preparatach mających w nazwie "forskolin".
Mają one znacząco wpływać na odchudzanie, a w dodatku są ponoć całkowicie bezpieczne. Zobaczmy zatem, co uda się znaleźć na ten temat w sieci.

Co to jest Forskolin

Forskolin (forskolina) to po prostu związek chemiczny zawarty w wyciągu z pokrzywy indyjskiej - rośliny rosnącej w ciepłym klimacie Azji Południowo-Wschodniej. Pomimo podobieństwa do pokrzywy występującej w Polsce, posiada zupełnie inne właściwości.

Pokrzywa indyjska zawiera związek diterpenowy – coleanol, czyli wspomniany forskolin. Przyjmuje się, że zwiększa ona stężenie cyklicznego adenozynomonofosforanu – cAMP aktywując enzym uczestniczący w jego syntezie, czyli cyklazę adenylową. Na wskutek tego powstaje wiele reakcji reakcji komórkowych. a niektóre badania wskazują, że po spożyciu forskoliny nasila się lipoliza, czyli rozkład tłuszczu w tkance tłuszczowej.

Pięknie wyglądająca pokrzywa indyjska nosi też nazwy: Coleus forskohlii, Koleus, czy Forskolin


Jak działa forskolina?

Lipoliza ma miejsce podczas podwyższonego zapotrzebowania energetycznego, czyli przykładowo podczas zwiększonego wysiłku fizycznego lub w momencie obniżenia temperatury otoczenia. Lipoliza może następować również podczas okresu głodu. Czynność ta warunkuje rozkład komórek tłuszczowych, czyli wykorzystanie skumulowanego w organizmie tłuszczu.

Wyciąg z pokrzywy indyjskiej w produktach typu Forskolin Active wykazuje się wspomnianymi właściwościami rozkładu tłuszczu w komórkach, dzięki czemu wspomaga proces odchudzania. Ponadto stymuluje enzymy, które wpływają na regulację wzrostu masy mięśniowej, co przyczynia się do utraty kilogramów i nadmiaru zbędnej tkanki tłuszczowej.

Czy tabletki z wyciągiem z pokrzywy indyjskiej pomogą?

Produkty z forskoliną są suplementami i należy mieć na uwadze, że ich działanie może być słabsze od tego obiecanego w reklamach. Niemniej jednak wszystkie źródła zapewniają, że pokrzywa indyjska jest cennym zielem, które ma znaczący wpływ na utratę wagi. Ponadto forskolina pomaga rozszerzyć naczynia, przez które przepływa krew, a wówczas mięsień sercowy jest lepiej ukrwiony i sprawniejszy. Rozszerzone naczynia krwionośne obniżają ciśnienie krwi i pomagają przeciwdziałać tzw. chorobie wieńcowej.

Zobacz Eco Slim z wyciągiem z pokrzywy indyjskiej >


Efekty stosowania suplementu nie są zawsze takie same i mogą się różnić od tych przedstawianych na stronie. Prezentowany środek (forskolin) jest suplementem. W przypadku kłopotów ze zdrowiem, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje o produkcie pochodzą z Wikipedii i strony producenta. Treści zawarte w niniejszym serwisie nie stanowią jakiejkolwiek porady, w tym zdrowotnej ani dietetycznej, a podmiot nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do treści zawartych w serwisie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz